Кошик
39 відгуків

ПРОКАТ МІДНИЙ

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2 ... 148

Мідь — один з перших металів, широко освоєних людиною із-за порівняльної доступності для отримання з руди і малої температури плавлення. Він входить в сімку металів, відомих людині з дуже давніх часів[3]. Цей метал зустрічається у природі у самородному вигляді частіше, ніж золото, срібло і залізо. Одні з найдавніших виробів з міді, а також шлак — свідоцтво виплавки її з руд — знайдені на території Туреччини, при розкопках поселення Чатал-Гююк[4]. Мідний вік, коли значне поширення отримали мідні предмети, слід у світовій історії за кам'яним століттям. Експериментальні дослідження С. А. Семенова із співробітниками показали, що, незважаючи на м'якість міді, мідні знаряддя праці порівняно з кам'яними дають значний виграш у швидкості рубки, стругання, свердління і розпилювання деревини, а на обробку кістки витрачається приблизно такий же час, як для кам'яних знарядь.

У давнину мідь застосовувалася також у вигляді сплаву з оловом — бронзи — для виготовлення зброї і т. п., бронзовий вік прийшов на зміну мідному. Сплав міді з оловом (бронзу) отримали вперше за 3000 років до н. е. на Близькому Сході. Бронза приваблювала людей міцністю і хорошою ковкістю, що робило її придатною для виготовлення знарядь праці і полювання, посуду, прикрас. Всі ці предмети знаходять у археологічних раскопах. На зміну бронзового віку щодо знарядь праці прийшов залізний вік.

Спочатку добували мідь з малахітової руди, а не з сульфідної, так як вона не вимагає попереднього випалу. Для цього суміш руди і вугілля поміщали в глиняну посудину, посудини ставили в яму, а суміш підпалювали. Виділяється чадний газ відновлював малахіт до вільної міді:

\mathsf{2CO + (CuOH)_2CO_3 \2Cu + 3CO_2 + H_2O}
На Кіпрі вже в III тисячолітті до н. е. існували мідні рудники і проводилася виплавка міді.

На території Росії і суміжних країн мідні рудники з'явилися за два тисячоліття до н. е. Залишки їх знаходять на Уралі (найбільш відоме родовище — Каргалы), у Закавказзі, на Україні, у Сибіру, на Алтаї.

У XIII—XIV ст. освоїли промислову виплавку міді. У Москві в XV ст. був заснований Гарматний двір, де відливали з бронзи гармати різних калібрів. Багато міді йшло на виготовлення дзвонів. З бронзи були відлиті такі твори ливарного мистецтва, як Цар-гармата (1586 р.), Цар-дзвін (1735 р.), Мідний вершник (1782), в Японії була відлита статуя Великого Будди (храм Тодай-дзі ) (752 р.).

З відкриттям електрики в XVIII—XIX ст. великі обсяги міді стали йти на виробництво проводів та інших пов'язаних з ним виробів. І хоча в XX ст. дроти часто стали робити з алюмінію, мідь не втратила значення в електротехніці

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner